بررسی کوتاه

بررسی کوتاه: زیرو رِینجِر

وقتی زندگی بهت پرتغال میده، تو یه بازی می‌سازی!

نقل قولی از سازندگان بازی

زیرو رینجر اولین بازی گروهی فنلاندی به اسم System Erasure است. گروهی تشکیل شده از علاقه‌مندان به بازی‌های کامپیوتری به خصوص ژانر شوتم آپ. ساخت این بازی با اسم رمزی غول آخر در سال ۲۰۰۸ شروع شد؛ نزدیک به ۱۰ سال بعد یکی از بهترین بازی‌های این ژانر راهی بازار شد.

سفینه‌ی A به نبرد گروهی از آدم فضایی‌ها به نام «سبز نارنجی‌ها» رفته و دیگر برنگشته است؛ این به دست سفینه‌ی B و C است که به نجات A بروند و او را از دست دشمن اصلی بازی یعنی «گریپ‌فروت» نجات دهند. همینطور بازی فقط از ۲ رنگ نارنجی و سبز استفاده می‌کند. طنز و طراحی منحصر به فرد این بازی، المان‌هایی هستند که زیرو رینجر را با رُقبای خود متفاوت می‌سازد.

در آغاز بازی شما از بین ۲ سفینه‌ی B و C یکی را انتخاب کرده و تا پایان بازی ‌آن سفینه را کنترل خواهید کرد. در چپتر اول بازی با پایان هر مرحله کشتی شما ارتقاء می‌یابد و اسلحه‌ای جدید به آن اضافه می‌شود. در چپتر ۲ شما همان مراحل را از اول ولی با دشمن‌های بیشتر بازی ‌خواهید کرد تا به گریپ‌فروت برسید. گیم‌پلی بازی دقیقا همان چیزی است که از یک شوتم آپ عالی انتظار دارید. بازی سخت است ولی نه خیلی سخت، کنترل سفینه‌تان دقیق و ساده است و جاخالی دادن از تیر دشمنان و مبارزه با آن‌ها جذاب و معتاد‌کننده است. بازی دارای هفت مرحله‌ی چالش‌برانگیز و یک مرحله‌ی جایزه‌ای است؛ که به پایان رساندن آن‌ها حدود ۴ ساعت طول خواهد کشید.

حال بگذارید مقاله را با بهترین ترک‌های این بازی تمام کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *